Jdi na obsah Jdi na menu
 


Central Perk, jak jistě víte, je kavárna, ve které se "Přátelé" denodenně schází a probírají zde své radosti, problémy a samozřejmě - pijí kafe, které si doma skoro vůbec nedělají. Dřívě zde byl kluečníkový bar (306), kam všichni chodili ve volném čase. 

Kavárna je jednou ze tří pevných scén na place, kde se Friends natáčí. Byla rozložena jen jednou, aby se mohly vystavět velké scény pro epizodu 523 - Stalo se v Las Vegas. V Central Perku se též odehrála první scéna seriálu, všichni zde seděli - nejdřív probírali Moničinu novou známost, poté Rossův rozvod, a pak do kavárny vběhla Rachel ve svatebních šatech, která utekla ze své svatby. Jelikož do té doby byla závislá na rodičích, musela si najít práci, a tak začala dělat servírku právě v Central Perku. Pracovala tam až do třetí sezóny, kdy dala výpověď a začala pracovat v módní branži. Během šesté sezóny v kavárně krátce pracoval i Joey.

Central Perk je i místem, kde Phoebe zpívá své ztřeštěné písničky a sama se doprovází hrou na kytaru. Bohužel se jí nedaří dostat do světa showbyznysu, ale u návštěvníků kávarny sklízí "úspěchy." Mimo Phoebe v kavárně zpívala zpěvačka Stephanie, která měla poněkud lepší hlas než Phoebe, a pak ještě Leslie, dívka, která se zná s Phoebe od malička - dřívě spolu hrávaly, Leslie jí však podrazila a prodala nějaké jejich písničky do reklamy, to samé udělala s "mega hitem" Smelly Cat (Smraďoch). 

Co se týče personálu kavárny, tak je zde několik servírek a vedoucí kavárny - Gunther, který je dlouhou dobu zamilovaný do Rachel. Majitelem kavárny je postarší pán jménem Larry, který se tam však objevil jen párkrát.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář