Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seriál Friends - Přátelé je jedním z nejsledovanějších a nejpopulárnějších sitcomů  na celém světě a zároveň nejsledovanějším sitcomem v USA. Pochází z produkční dílny "Bright-Kauffman-Craine", která stojí také za skvělým sitcomem Veronica's Closeth (Veroničiny svůdnosti) nebo také sitcomem Jesse, který se bohužel dožil pouze dvou sezón, přestože patřil k nejsledovanějším v USA.

V hlavních rolích jsou: Jennifer Aniston (Rachel Karen Green), Courteney Cox Arquette (Monica Geller), Lisa Kudrow (Phoebe Buffay), Matt LeBlanc (Joey Tribbiani), Matthew Perry (Chandler Bing) a David Schwimmer (Ross Geller).

A jak to všechno začalo? Pilotní epizoda (The One Where It All Began) pojednává o příchodu Rachel do party. Ta uteče od oltáře v den své svatby a nezbude jí nic jiného, než vyhledat kamarádku z dětství a střední školy - Monicu. Ta ji vezme k sobě do bytu a Rachel se stane její spolubydlící. To hlavně potěšilo Rosse, Moničina bratra, který je do Rachel zamilovaný už od 9. třídy.

Na vytváření seriálu se kromě herců podílí asi 80 dalších lidí.  Věřte nebo ne, ale pro herce bylp natáčení celotýdenní záležitostí. Scénáře jim byly posílány až do domu a to obvykle o víkendu. V pondělí ráno se pak všichni sešli na první zkoušku. Dalších několik dnů se věnují zkouškám kostýmů, úpravám scénáře apod. Pátek byl dnem, kdy se  natáčelo. Většina seriálu se natáčí ve studiích v Los Angeles, přestože se děj odehrává v New Yorku. Celé natáčení sledovalé živé publikum, což, jak jste si jistě všimli, potvrzuje živý smích v pozadí scén.

Při natáčení si herci užili dost srandy, jak všichni říkají v rozhovorech pro tisk. Za spoustu let let spolupráce se z této šestice stalá jakási přátelská rodinka. Říkají, že se jejich skutečné přátelské vztahy moc od těch seriálových nelíší. V seriálu se již objevila pěkná řádka slavných herců např. George Clooney, Julia Roberts, Charlie Sheen nebo Tom Selleck. Ale nejen herci, také slavné modelky jako Rebecca Romijn-Stamos nebo Elle MacPherson, ale také třeba návrhář Ralph Lauren, miliardář Richard Bronson či vévodkyně z Yorku Sarah Ferguson.

Přátelé se po krátké době staly hitem, především ve Spojených státech a posléze i ve spoustě dalších zemí. Za deset sezón vysílání se nepřetržitě umisťovali na předních místech žebříčků sledovanosti a sesbírali také mnoho cen včetně Emmy či People's Choice. V lednu 2004 natáčení po deseti letch skončilo a s ním i jeden z nějvětších televizních fenomenů.

Trojice producentů: Kevin S. Bright, Martha Kauffman a David Crane

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář